Aktualności

Koncert pt. “Muzyka jednoczy Europę” 10 sierpnia 2019 r.

Mamy zaszczyt po raz kolejny zaprosić Państwa na Festiwal Muzyki w Zabytkach Powiatu Krapkowickiego. To już III edycja festiwalu podczas którego tym razem usłyszymy koncert w wykonaniu zespołu Con brio de Montreal (Nadia Monczak – skrzypce  oraz Steven Massicotte – fortepian).

Więcej o zespole w dalszej części artykułu oraz tutaj!

 

Szanowni Państwo,

dziękujemy za tak liczne zainteresowanie wydarzeniem. Niestety w chwili obecnej brak już wolnych miejsc na koncert. Zachęcamy jednak do aktywnego śledzenia panelu rezerwacji (kliknij tutaj!).  W przypadku rezygnacji któregoś z uczestników, wejściówka trafia ponownie do puli rezerwacji. 

 

Koncert odbędzie się 10 sierpnia 2019 r. w Gabinecie Hrabiego o godz. 18:00

 

Wstęp bezpłatny – wymagana rezerwacja

 

Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona, wobec czego wymagana jest rezerwacja.

 

Rezerwacja telefoniczna:

tel.: +48 77 552 07 77
tel.: +48 77 466 96 79
tel.: +48 77 466 96 78

 

Rezerwacja biletu online:

 

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem koncertu!

 

 

 

NADIA MONCZAK. Kanadyjska skrzypaczka polskiego pochodzenia, która od wielu lat koncertuje w Europie i Ameryce Północnej. Jako solistka występowała w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Rosji, Peru, Chile, Niemczech, Holandii, Polsce, Grecji, Słowacji i Szwajcarii, Grecji, Islandii, Rumuni, Serbii i na Ukrainie. Nadia grała solo z Narodową Brandenburską Orkiestrą Symfoniczną, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Lubuską Symfoniettą, Koszalińską Orkiestrą Symfoniczną, Sudecką Orkiestrą Symfoniczną i Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Była koncertmistrzem produkcji operowych w Holandii oraz jest stałym członkiem Zakhar Bron Chamber Orchestra. Występuje w wielu zespołach kameralnych jak: Gaudi Trio (z Richardem Stoelzel), Pandeia Trio, Con Brio de Montreal. Od 2012 roku jest prezesem Towarzystwa Chopinowskiego w Montrealu. Dodatkowo angażuje się w akcje humanitarne, prowadziła warsztaty El Sistema w Peru i Chile oraz w obozach dla uchodźców w Grecji. Nadia Monczak rozpoczęła edukację muzyczną u swojego ojca, Mariusza Monczaka. Pobierała lekcje u prof. E. Turowskiej, prof. M. Baranowskiego oraz prof. Z. Brona. Ukończyła studia na wydziale muzycznym Université de Montréal, w klasie prof. V. Landsmana i Konserwatorium w Maastricht w klasie Borysa Belkina. Repertuar jej obejmuje wszystkie epoki muzyczne, od włoskiego baroku do muzyki tango nuevo Astora Piazzolli. Nadia Monczak gra na skrzypcach Jeana Baptiste Vuillaume (1845-6) i smyczkiem Claude’a Thomassiniego (1920) użyczonym przez firmę Canimex of Drummondville, Quebec.

 

STEVEN MASSICOTTE rozpoczął grę na fortepianie w młodym wieku, najpierw ukończył konserwatorium Muzyczne w Montrealu, gdzie studiował z prof. Raulem Sosa, a następnie kontynuował naukę na Uniwersytecie Montrealskim z prof. Marc Durand gdzie ukończył studia doktoranckie. Dzięki specjalnemu stypendium Rządu Kanadyjskiego Canada Council, przebywał na studiach podyplomowych na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu, studiując z prof. Avedis Kouyoumdjanem. Ponadto uczestniczył w wielu kursach muzycznych ze znakomitymi pianistami jak Andre Laplante, Jacques Rouvier, Anton Kuerti, Jean Soulnier, Robert McDonald, Julian Martin i John Perry. Jako zwycięzca Nagrody Josepha Rouleau wystąpił z recitalami w renomowanych salach Londynu i Berlina. W swoim dorobku ma wiele prestiżowych Nagród na konkursach pianistycznych, m.in. I Miejsce na Konkursie Repentigny oraz Festiwalu Musique Classique de Pierre de Sorell, Prix Olivier Johnes, III miejsce na Konkursie Toronto Symphony Orchestra, II miejsce w konkursie Chopinowskich w Mariańskich Łaźniach 2013 oraz II miejsce w Konkursie Muzyki Kameralnej na Malcie 2015. Występuje jako solista z wieloma orkiestrami i artystami. W 2017 roku dołączył do Trio Fibonacci jako ich nowy pianista. Na serwisie YouTube prowadzi kursy pianistyczne.

19 lipca (piątek) – utrudnienia! Sprawdź szczegóły

V Turniej Siatkówki Plażowej - 20-21 lipca 2019 r.

Koncert pt. "Muzyka jednoczy Europę" 10 sierpnia 2019 r.

Szkoła Magii i Czarodziejstwa 30 oraz 31.08.2019

Rezerwuj nocleg
Porozmawiaj z nami
Czat z Firmao.pl CRM
do góry