Subskrybuj zmiany na stronie - bądź na bieżąco z naszymi aktualnościami!

kalendarz facebook trip-advisor instagram

 

Zamku Moszna 1


WOLONTARIAT MOSZNA

   XXXIV Festiwal Muzycznego Święta Kwitnących Azalii  im. Z. Pawlickiego w Mosznej to jeden z najstarszych festiwali muzyki klasycznej w Polsce, organizowany niemal bez przerw od ponad trzydziestu lat. Zdecydowanie najbardziej znany na Opolszczyźnie, w miejscu, o którym można śmiało powiedzieć, że jest perełką zabytkowej architektury i wizytówką regionu.   

   Festiwal co roku gości znakomitych artystów - w tym roku gwiazdą będzie Szymon Nehring. Podczas pięciu koncertów będziemy mogli posłuchać Kwartetu Opolskiego Filharmonii w Opolu, damskiego kwartetu ze śląska Apertus Quartet, mistrzowskiego recitalu klawesynowego prof. Elżbiety Stefańskiej, Kwartetu Śląskiego  z gościnnym występem Maćka Zakościelnego oraz koncertu piosenek J.Wasowskiego w wykonaniu Tomasza Białka z zespołem.

  

   Jako koordynator obejmę swoją bezpośrednią opieką grupę wolontariuszy od 3 do 15 osób, które chciałyby zobaczyć jak wygląda "od kuchni" przygotowanie i obsługa takiej imprezy. Zadania dla wolontariuszy to: witanie muzyków, wskazanie im miejsca do odpoczynku, miejsca gdzie można udzielić wywiadu, kierowanie ruchem gości koncertowych, zbieranie podpisów na liście osób pobierających okolicznościową broszurę. Co najważniejsze i najprzyjemniejsze będą uczestniczyć w koncertach oraz w dyskusjach z muzykami, które są planowane po nich.

Z koncertów zostanie nagrana płyta cd, a same koncerty będą transmitowane do pomieszczeń kawiarni, aby także turyści mogli w niezobowiązujący sposób poznać artystów i ich muzykę.

   Wolontariusze staną się więc ważną częścią wydarzenia nie tylko wysokiej jakości artystycznej ale także innowacyjnej organizacyjnie. Festiwal został zorganizowany w ramach projektu dofinansowanego z Unii Europejskiej, co da wolontariuszom pogląd na specyfikę prowadzenia tego typu zadań.

 

Ważne informacje:

  • festiwal rozpoczyna się uroczystą inauguracją (konferencja prasowa, otwarcie wystawy fotografii archiwalnych oraz pierwszy koncert) 21.04 o godzinie 17.00 do ok. 20.30 
  • wolontariusze potrzebni są tylko w dniach koncertów w godzinach 18.30 - 21.00 w dniach: 27.04, 04.05, 11.05, 18.05, 25.05
  • wolontariusze nie musząbyć na wszystkich koncertach
  • wolontariusze zostaną przeszkoleni przeze mnie w ciągu 2h na Zamku Moszna w dniu, który wybierzemy wspólnie z cała grupa w okresie ok. 16 - 21.04
  • dojazd zorganizujemy w dopasowaniu do wolontariuszy - ustalimy w grupie (nikogo nie zostawimy bez pomocy)
  • dla wolontariuszy zorganizuję możliwość wypowiedzi w radio Opole lub TVP Opole.

 

Osoby chętne do wolontariatu proszę o zgłoszenia mailowego na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając przy tym imię, nazwisko, kontakt  oraz kilka słów o sobie.

Zamek w mosznej

LOKALIZACJA

Sprawdź, gdzie leży Zamek Moszna i jak bez trudu do niego trafić...

Więcej...

HISTORIA

Poznaj historię wyjątkowego Zamku i odkryj tajemnice kryjące się w jego murach...

Więcej...

WYDARZENIA

W Zamku co rusz się coś dzieje, więc bądź na bieżąco z ciekawymi wydarzeniami...

Więcej...

TEATR MUZYCZNY

Poznaj Teatr Muzyczny Castello oraz jego operetkowy repertuar...

Więcej...

 

 

marszalek logo stopka